پادفگ یک دوره آموزش زبان روسی هست که معمولا برای متقاضیان تحصیل در کشورهای روس زبان تدارک دیده شده. این دوره “تنها” در کشورهای روس زبان ارائه میشه و مدت زمان معمول این دوره بسته به رشته دانشگاه محل تحصیل بین 8 تا 10 ماه هست، اما در موارد خاص مدت دوره میتونه فقط 4 ماه یا در برخی رشته ها یک سال کامل هم باشه. زمان معمول شروع این دوره از حدود مهرماه وپایان اون هم خرداد ماه هست. البته به یاد داشته باشین که بر اساس شرایط مختلف، تاریخ شروع این دوره نیز میتونه متغیر باشه. (البته لازم به ذکر هست که درحال حاضر به خاطر کرونا این دوره به صورت آنلاین ارائه میشه).

واژه PadFak شکل کوتاه شده کلمه Padgatovitelni Fakoltet هست که تغریبا میشه گفت معادل واژه پیش دانشگاهی در فارسی هست،  وهمونطور که گفته شد روی هم رفته دوره پادفک کمتراز یک سال طول می کشه و شامل دو ترم هست :

ترم اول مخصوص آموزش زبان عمومی هست که برای تمام رشته ها یکسان هست.

ترم دوم شامل دروس پیش نیاز مربوط به رشته های تحصیلی مختلف .

پس همونطورکه برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان به مدرک آیلتس یا تافل نیاز هست، برای تحصیل در دانشگاه های روس زبان هم به مدرک پادفک نیاز داریم، البته همونطور که می دونین برای دریافت مدارک آیلتس و تافل شما فقط باید هزینه شرکت در امتحان اصلی رو پرداخت کنین و خودتون برای آمادگی قبل از امتحان به هر روشی که دوست دارین میتونین اقدام کنین ولی برای شرکت در امتحان پادفک شما حتما باید کلاس های دوره پادفک رو در کشورای روس زبان بگذرونین.

البته دریافت مدرک پادفک خیلی راحت تراز دریافت مدارک آیلتس و تافل هست و شما به نسبت وقت و هزینه کمتری رو برای دریافت مدرک پادفک می پردازین. ممکنه تعجب کرده باشین که اینجا نوشتم اخذ مدرک پادفک راحت تراز آیلتس هست! چون معمولا به خاطر بزرگ نمایی های بی اساس در بین مردم، همیشه از زبان روسی به عنوان یک زبان بسیار سخت و غیرقابل یادگیری یاد میشه و این ممکنه درذهن هر شنونده ای نسبت به یادگیری این زبان تردید ایجاد کنه! اگه میخواین بدونین زبان روسی سخت هست یا نه حتما اینجا روی همین لینک کلیک کنید!

البته به افرادی که میخوان در کشورهای روس زبان تحصیل کنن اکیدا توصیه می کنم که حتما دوره های آموزش زبان روسی رو تو ایران بگذرونن تا در دانشگاه های مقصد کار راحت تری برای یادگیری زبان روسی داشته باشن.

چرا قبل از دوره پادفک باید زبان روسی رو با استاد حرفه ای ایرانی یاد بگیریم؟ کلیک کنید

 شما با تماشای ویدیو های زیر می تونین درک بهتری از زبان روسی و نحوه آموزش زبان روسی داشته باشین:

     

به علت هزینه های مناسب تر نسبت به کشورهای غربی و مورد تایید بودن مدرک تحصیلی تعدادی از دانشگاه های کشور های روس زبان افراد زیادی به تحصیل در این کشورها مخصوصا رشته های پزشکی علاقمند میشن. معمولا مبلغ پرداختی ایرانیا برای این دوره در حدود 2500 دلار هست. البته هزینه ثبت نام دوره پادفک بسته به شهر و دانشگاهی که برای تحصیل در اونجا اقدام می کنین متغیره و مبلغی بین 1500 تا 6 هزار دلاره! به عنوان مثال یکی از دانشگاه های مورد تاییدی که برای این دوره انتخاب میشه دانشگاه پاولوف در شهر زیبای سنت پترزبورگ هست که در حدود همون 2500 دلار هزینه داره.

در ادامه لازم به یادآوری هست که ثبت نام دوره پادفک و دریافت ویزا برای تحصیل در کشورهای روس زبان کار ساده ای هست و شما می تونین از طریق وبسایت دانشگاه های این کشورها مراحل ثبت نام و دریافت ویزای تحصیلی رو طی کنید یا اینکه از طریق موسسات معتبر اعضام دانشجو در ایران اقدام کنید.